Öppet hus på Guteskolan

Börjar det bli dags för dig att söka till gymnasiet? Nu i januari har du möjligheten att ta med dig dina vårdnadshavare och komma på besök till Guteskolan. Då får du en god inblick i vår verksamhet.

  • Guteskolan Södra. Lördag den 18 januari kl. 10-14 har vi öppet hus på Guteskolan Södra i Klintehamn. Personal och elever från samtliga program kommer att finnas på plats för att besvara dina frågor. Vi bjuder på lunch.
  • Guteskolan Visby. Torsdag den 23 januari kl. 18.30-20.00 har vi informationskväll på gymnasiet på Guteskolan Visby. Då har du möjligheten att träffa rektorn och lärarna och titta runt i lokalerna.
0 Kommentarer

Lämna en kommentar

Want to join the discussion?
Dela med dig av dina synpunkter!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras.