Kom och sjung med oss

Drömmer du om att få sjunga i en svängig kör? Eller jamma med hela familjen? Då har du kommit helt rätt. I höst startar nämligen Guteskolan tillsammans med sångpedagogen Malin Ljungberg ett flertal kurser med inriktning mot sång och musik, och det spelar ingen roll om du är nybörjare eller en van artist som vill utveckla tekniken.

Till en början finns det sju stycken kurser att välja mellan. Kurserna startar vecka 38. Sedan ses vi en gång i veckan tills kursen avslutas med en konsert vecka 48. På höstlovet, vecka 43, klämmer vi in en liten paus.

HÄR ÄR KURSERNA

  • Upptäck din unika röst
  • Det personliga uttrycket
  • Artisteri
  • Showkör
  • Barnkör
  • Spela i band
  • Ensemble – spela i grupp

Läs mer om kursinnehåll och priser här på sidan 5.

[alert color=”white”]

HÄR KAN DU GÖRA EN ANMÄLAN

[/alert]

 

0 Kommentarer

Lämna en kommentar

Want to join the discussion?
Dela med dig av dina synpunkter!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras.